Gradska galerija

Kraj izložbe The End Eugena Varzića

Presjek izložbe, koja ostaje otvorena do subote, 23. listopada

Putovanje radova Eugena Varzića započelo je još 2019. godine, a krivudavom putanjom završilo se upravo u Gradskoj galeriji Labin.

Službeno druženje s ovim smo umjetnikom započeli 24. rujna otvorenjem njegove labinske izložbe, a završavamo u subotu, 23. listopada, tjedan nakon predviđenog trajanja izložbe. Radovi izvanredne kvalitete predstavljeni su, možda i po posljednji put, javnosti, stoga je ovo bila prilika da se izbliza pogleda ciklus The End ovog internacionalno renomiranog slikara.

Putem smo se bavili raznim aktivnostima, a posebno su nam drage one vezane uz posjete školskih grupa. Zahvaljujemo razredima osnovnih škola Matije Vlačića iz Labina, Ivana Gorana Kovačića iz Čepića, Vladimira Nazora iz Potpićna te Joakima Rakovca iz Svetog Lovreča Pazenatičog, kao i srednjoj školi Mate Blažine na dolasku i razgledu. A posebice njihovim učiteljicama i nastavnici, koje su ih dovele, te Eugenu Varziću na javljanju video pozivom, koji je djeci uljepšao posjet.

Završetkom ove izložbe objavljuje se i kraj izložbene sezone 2021. u Gradskoj galeriji Labin.