Gradska galerijaIstaknutoNovosti

LUCE LUKAČIĆ VARIJACIJE

[IZLOŽBA]

Izložba kiparice Luce Lukačić otvorena je u petak, 13. rujna, u Gradskoj galeriji Labin. Ovo je peta izložba obljetničkog programa Galerije koji obilježava četvrt stoljeća njenog djelovanja.

Prvom samostalnom izložbom Lukačić je predstavila svoj ciklus drvenih reljefa objedinjenih zajedničkom odrednicom „varijacija“. Od prvo nastalog (ujedno i među najvećima) do recentno produciranih radova, zidni se reljefi raznih formata pretaču iz jednog u drugi u koherentnoj, ali dinamičkoj igri svojim koloritom, teksturama i oblicima. Svaki element ručno je izrađen i nizan u ritmu suodnosa veličina i tonova. Drveni teseri čine temeljni motiv radova nalazeći ih u manjim i većim dimenzijama. Autoričin najnoviji rad ističe se oblikovanjem u formi dugog panela s perforacijama različitih uzoraka koje tvore svjetlosne efekte, a povezuje metalni rad naziva „Crtež kao prostorna slagalica“, odnosno „Transformacija“, s djelima izvedenim u drvu. Ta je skulptorska instalacija inače zamišljena kao javna skulptura interaktivnog i primijenjenog karaktera. Sastoji se od četiri pomične klupe, koje interaktivnim pristupom posjetitelja tvore nove forme. Prema zamisli umjetnice, raširene tvore obličje leptira dok sakupljene interpretiraju šišmiša. Instalacija donacijom umjetnice nakon izložbe prelazi u vlasništvo udruge Mediteranski kiparski simpozij, gdje će u prostoru oko Kocke biti i postavljena sljedeće godine.

Radove i koncept izložbe predstavila je kustosica izložbe, ujedno i Gradske galerije Labin Stephanie Peršić, a o svojem je djelovanju govorila i umjetnica Luce Lukačić. Izložbu je u ime ustanove predstavila ravnateljica Renata Kiršić Veselica, ujedno i u svojstvu predsjednice Mediteranskog kiparskog simpozija, a Borjan Batagelj, pročelnik Odjela za društvene djelatnosti Grada Labina i otvorio.

Ostaje otvorena do 20. listopada u radnom vremenu Galerije, a više o izložbi možete pročitati na poveznici:

LUCE LUKAČIĆ_Varijacije

GRADSKA GALERIJA LABIN

(rujan)

UTO – SRI – ČET – SUB        10 – 15

PET                                      16 – 20

PON, NED                             zatvoreno

O AUTORICI

LUCE LUKAČIĆ  (Rijeka, 1995.)

završila je Školu za primijenjenu umjetnost u Rijeci 2014. Diplomirala je 2020. godine na Akademiji primijenjenih umjetnosti u Rijeci smjer kiparstvo i stekla naziv magistre primijenjenih umjetnosti. Najčešće se izražava u kiparskom mediju, a istražuje tematike odnosa čovjeka i prirode te propitivanja vlastitog unutarnjeg svijeta.

Od 2014. sudjeluje u brojnim skupnim izložbama, likovnim kolonijama i umjetničkim festivalima. Autorica je nekoliko javnih skulptura (Brtonigla, Rijeka, Tršić), sudjelovala je u raznim organizacijskim i drugim projektima Živi i djeluje u Rijeci. Članica je HDLU Rijeka.

Kontakt / Contact

Instagram: luce_lukacic

POPIS IZLOŽABA

Skupne