KazališteNovosti

ODRŽANA PREDSTAVA ZA MLADE “MREŽA”

Nova edukativna predstava za djecu i mlade “MREŽA” Udruge “Hepatos Rijeka”, nastala je u suradnji s Teatrom „EDUKAZ“ Rijeka te Nastavnim zavodom za javno zdravstvo PGŽ.

U predstavi se kroz životne priče nekoliko likova koji pohađaju osnovnu školu prikazuju najčešći problemi s kojima se mladi danas susreću u svojoj socijalnoj okolini (utjecaj medija, društvenih mreža, vršnjačko nasilje, vršnjački pritisak, anksioznost, depresija…) . Predstava ima za cilj pokazati mladima adekvatne i neadekvatne načine suočavanja s izazovima te ih potaknuti na razvoj životnih i socijalnih vještina koje će im pomoći u rješavanju problema.

Predstava se održava povodom obilježavanja Nacionalnog dana borbe protiv vršnjačkog nasilja tj. Dana ružičastih majica koji se obilježava zadnje srijede u veljači, ove godine je to 28.02.2024.

Školarci iz osnovnih škola Iva Lola Ribar i Matija Vlačić su tako imali priliku 26.2. u 08:45 pogledati edukativnu predstavu o suzbijanju vršnjačkog nasilja.